17 maja 2024
Sprzęt Hi-Fi 9 stycznia 2023

Recenzja Harman/Kardon Go + Play | Do zabawy z muzyką

Harman/Kardon Go + Play to jeden z tych przenośnych głośników, które nie tylko zapewniają dobrą jakość dźwięku, ale także oddają prawdziwego imprezowego ducha. Wiedz tylko, że gdy włączysz muzykę na tym głośniku, nie uciekniesz od tańca. Potwierdza to moje własne doświadczenie. Więcej o tej magicznej rzeczy przeczytacie w recenzji.

Akcesoria

Głośnik, ładowarka i dokumentacja zapakowane są w dość nieporęczne pudełko z uchwytem.

Projekt

Harman/Kardon Go + Play wygląda wyrafinowanie, nowocześnie i pięknie, choć w rzeczywistości jest kontynuacją serii Go + Play, która jest produkowana od 2011 roku. Swoją drogą w samym artykule jest napisane, że model nazywa się GO + Play Mini, ale na pudełku i na stronie internetowej jest napisane po prostu Go + Play. Dlaczego tak się dzieje, nie jest jasne. Podobnie jak wszystkie urządzenia firmy, głośnik nie posiada elementów, które wydawałyby się zbyt krzykliwe. Cały korpus główny pokryty jest materiałową oprawą, która wygląda świetnie i jest haptycznie bardzo przyjemna. Góra, gdzie umieszczono przyciski sterujące, ma gumową powłokę soft-touch. Zaokrąglony uchwyt wykonany jest z metalu i również dodaje ciekawego wyglądu. Z daleka model ten wygląda coś na kształt torebki.

Ergonomia

Głośnik jest wszechstronny i może służyć jako stacjonarne centrum muzyczne lub przenośny boombox. Waga nie jest minimalna, ale nie jest niekomfortowa dla tego rozmiaru (211,5x417,5x181,5 mm) - 3,4 kg. Spód głośnika posiada gumowane nóżki, które odpowiadają za nieustępliwą pozycję na stole. I to nie tylko na stole - model dobrze stoi praktycznie na każdej powierzchni. Metalowy uchwyt sprawia, że system audio jest bardzo łatwy do przenoszenia na imprezach. W ciągu prawie miesiąca testowania głośnika byłem mile widzianym gościem znajomych, bo Harman/Kardon Go + Play był zawsze ze mną.

Funkcjonalność

Źródła do głośnika można podłączyć na dwa sposoby: przez Bluetooth 4.1 (z jednoczesną obsługą 3 urządzeń) oraz przewodowo przez kabel 3,5 mm. Warto też zwrócić uwagę na obecność dwóch wbudowanych mikrofonów do komunikacji, które są naprawdę dobrej jakości i dobrze przekazują głos. Dla posiadaczy dwóch Harman/Kardon Go + Play istnieje możliwość połączenia ich w jeden system muzyczny.

Z tyłu, pod atrapą nakładki, znajduje się port USB do ładowania urządzeń przenośnych.

Dźwięk

Przy oficjalnej cenie 400 dolarów głośnik nie ma prawa wypadać słabo, zwłaszcza od takiego producenta jak Harman/Kardon. W praktyce okazało się, że tak właśnie jest - to najwyższej klasy dźwięk w podobnej obudowie. Ta przejrzystość, miękkość, szerokość i praca w pełnym zakresie częstotliwości jest hipnotyzująca od pierwszego odsłuchu. Do uzyskania tak wspaniałego dźwięku potrzeba czterech przetworników - dwóch 90-milimetrowych głośników niskotonowych i dwóch 20-milimetrowych głośników wysokotonowych. Dzięki specjalnemu rozmieszczeniu i jakości przetworników uzyskano naprawdę dojrzałe i głośne brzmienie.

Na co dzień głośnik służył mi jako stacjonarna stacja muzyczna w moim domu. Kilka razy głośnik został przyniesiony na imprezy znajomych, gdzie wszyscy zgodnie stwierdzili, że Go + Play to bardzo fajna rzecz - piękna i wysokiej jakości. Jakoś tak się złożyło, że za każdym razem, gdy puszczałem muzykę na tym głośniku, wszyscy zaczynali tańczyć. Przypadek? Nie sądzę! Bądź na to przygotowany J

Autonomia

Nie będę kłamał, czas pracy na baterii mógłby być w tym przypadku lepszy. Model ten może odtwarzać muzykę do 8 godzin, ale ładuje się przez około trzy. Marshall Killbirn trzyma dumne 20 godzin. - Tak dla porównania.

Wniosek

Harman/Kardon Go + Play to głośnik, który rozpala i daje emocje. To dobrze! Niewielu jest mówców, którzy tak zapadają w pamięć i porywają, ale bohater tej recenzji to taki rzadki przypadek. Przed nami znakomity czysty dźwięk, znakomity design Harmana Cardona, drogie materiały i dobra ergonomia. Owszem, cena nie jest do końca przystępna, ale producent nigdy nie skupiał się na segmencie budżetowym.

Maxim Spivak Specjalnie dla Portativ.ua

Ciekawostki na ten temat:

1. Vinyl | Co to jest i dla kogo?
2. JBL Charge 3 | Recenzja bezprzewodowego, wodoodpornego głośnika
3. JBL Charge 2 Plus | Wideo recenzja głośnika bezprzewodowego
4. recenzja głośnika bezprzewodowego House of Marley Chant Sport | Discreet
5. Przegląd głośników przenośnych JBL CLIP 2 | Rozmiar nie ma znaczenia